Newsletter


Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Uwaga - ogłoszenia dla klasy III c6 PDF Drukuj Email

1. W związku z wyjazdem 17 marca na Przegląd Zespołów Rytmicznych do Katowic bardzo prosimy do 12 marca przychodzić na zajęcia rytmiki i kształcenia słuchu wg poniższego planu:

Więcej…
 
...i jeszcze kilka słów o karnawałowym koncercie PDF Drukuj Email

 

Koncert, który odbył się 27 stycznia 2015 r. był kolorowym, interesującym, muzycznym akcentem karnawałowym. Przygotowane przez uczniów i pedagogów szkoły utwory swoim charakterem świetnie wpasowały się w lekki, radosny klimat karnawałowy. Bogata oferta koncertowa zawarła w sobie zarówno utwory klasyczne, będące jednak bliżej muzyki "niepoważnej", jak wykonany przez flecistkę Julię Fiegler " Nad pięknym , modrym Dunajem" Johanna Straussa, propozycje muzyki filmowej - Stanley Myers " Cavatina" z filmu "Łowca jeleni" wykonana z wielkim wyczuciem przez duet gitarowy Martyna Wiesner i Mariusz Swoiński, czy "Polonez" z filmu "Pan Tadeusz" Wojciecha Kilara zagrany przez orkiestrę szkolną. Nie zabrakło muzyki jazzowej np. "Dixeland" - zgrabnie zagrany przez kwartet klarnetowy, czy brawurowe wykonanie tematu z filmu "Rosemary's Baby" Krzysztofa Komedy w duecie na dwa fortepiany przez pedagogów szkoły: Eugeniusza Cwika i Jarosława Hanika. Koncert prowadził z poczuciem humoru Piotr Pisarczyk, przy każdorazowym wejściu na scenę podkreślając karnawałowy image zmianą maski lub nakrycia głowy. Różnorodność, wysoki poziom przygotowania i klimat zaprezentowanych kompozycji sprawiły, że mimo tego, iż koncert trwał prawie półtorej godziny, nie było czasu na rozproszenie uwagi, a przybyli słuchacze mieli okazję nasycić się pozytywną, muzyczną energią.   

 
W ostatnim tygodniu przed feriami w naszej szkole...... PDF Drukuj Email

... jedno wydarzenie goniło drugie:) 

Przeczytajcie i zobaczcie sami.
Relacja i zdjęcia z koncertu karnawałowego

 
Kolejne warsztaty z Polskich Tańców Narodowych za nami PDF Drukuj Email

28.01.2015 grupa uczniów z klasy III cyklu sześcioletniego pojechała do PSM I st. w Wodzisławiu Śląskim na II część warsztatów Polskie Tańce Narodowe. Tym razem wspaniała pani instruktor tańca Małgorzata Adamska próbowała w nasze dzieci zaszczepić kroki kujawiaka i mazura oraz poloneza.
Sami zobaczcie jak było. -> galeria
 
...i już po balu i maratonie PDF Drukuj Email

Na zakończenie I semestru i dzieciaki i starszaki miały okazję po raz kolejny spędzić wspaniałe chwile zabawy muzycznej w murach naszej szkoły...

Więcej…
 


Strona 1 z 4
Design by Next Level Design Lizenztyp CC