Newsletter


Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 
WYJAZD DO OPERY ŚLĄSKIEJ PDF Drukuj Email

2_06_2015_opera

 
VI PRZEGLĄD ZESPOŁÓW RYTMIKI SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA I SZKÓŁ BALETOWYCH PDF Drukuj Email


     17 marca 2015 klasa III cyklu sześcioletniego uczniowie 20 szkół muzycznych i baletowych województwa śląskiego zjechali się do Katowic, aby wziąć  udział w VI Przeglądzie Zespołów Rytmiki szkół muzycznych I stopnia i szkół baletowych.

zobacz galerię

Więcej…
 
I etap Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Kompozytorów już za nami. PDF Drukuj Email


W dniach 11 i 12 marca br. w naszej szkole muzycznej miał miejsce pierwszy etap VII
Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Kompozytorów. Tym razem dotyczył on Jana Sebastiana Bacha - jednego z największych kompozytorów wszechczasów.

Więcej…
 
...i jeszcze kilka słów o karnawałowym koncercie PDF Drukuj Email

 

Koncert, który odbył się 27 stycznia 2015 r. był kolorowym, interesującym, muzycznym akcentem karnawałowym. Przygotowane przez uczniów i pedagogów szkoły utwory swoim charakterem świetnie wpasowały się w lekki, radosny klimat karnawałowy. Bogata oferta koncertowa zawarła w sobie zarówno utwory klasyczne, będące jednak bliżej muzyki "niepoważnej", jak wykonany przez flecistkę Julię Fiegler " Nad pięknym , modrym Dunajem" Johanna Straussa, propozycje muzyki filmowej - Stanley Myers " Cavatina" z filmu "Łowca jeleni" wykonana z wielkim wyczuciem przez duet gitarowy Martyna Wiesner i Mariusz Swoiński, czy "Polonez" z filmu "Pan Tadeusz" Wojciecha Kilara zagrany przez orkiestrę szkolną. Nie zabrakło muzyki jazzowej np. "Dixeland" - zgrabnie zagrany przez kwartet klarnetowy, czy brawurowe wykonanie tematu z filmu "Rosemary's Baby" Krzysztofa Komedy w duecie na dwa fortepiany przez pedagogów szkoły: Eugeniusza Cwika i Jarosława Hanika. Koncert prowadził z poczuciem humoru Piotr Pisarczyk, przy każdorazowym wejściu na scenę podkreślając karnawałowy image zmianą maski lub nakrycia głowy. Różnorodność, wysoki poziom przygotowania i klimat zaprezentowanych kompozycji sprawiły, że mimo tego, iż koncert trwał prawie półtorej godziny, nie było czasu na rozproszenie uwagi, a przybyli słuchacze mieli okazję nasycić się pozytywną, muzyczną energią.   

 
W ostatnim tygodniu przed feriami w naszej szkole...... PDF Drukuj Email

... jedno wydarzenie goniło drugie:) 

Przeczytajcie i zobaczcie sami.
Relacja i zdjęcia z koncertu karnawałowego

 


Strona 1 z 5
Design by Next Level Design Lizenztyp CC